İPhone X ve İPhone 8 Karşılaştırması

iphone-x-iphone-8-karsilastirma

İPhone x ve iphone 8 karşılaştırması, Apple tarafından en son üretilen model olan X, sahip olduğu yeni özellikleri ile kullanıcılarını kendine hayran bırakıyor. Karşılaştırma yaptığımız X ve 8 arasındaki ilk fark, tasarımdır. Apple ilk defa uçtan uca bir ekran ile müşterilerinin karşınıza çıkmıştır.

Retina ekranı ve 3D derinlik algılaması kamerası ile Apple 8’den farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca herhangi bir Apple modeline oldukça geniş bir ekrana sahiptir. Apple tarafından X modellerinde yapılan köklü diğer bir değişiklik ise, LCD ekranının yerine, ihtiyaç duyulduğunda tek pikselli aydınlatma sistemi kullanmasıdır.

İPhone x ve iphone 8 karşılaştırması

Ayrıca, sadece kullandığınız alanı aydınlatarak, cihazın pil süresi de uzatılmıştır. Apple X ve 8 farkları ise, X modellerinde kullanılan renk doğruluğu ve kontrast oranı ile Apple’ ın ilk OLED ekranlı akıllı telefonudur. Aynı zamanda İPhone X modelinde çerçeve bulunmamakta ve tam ekrana sahip olmaktadır.

iphone-x-iphone-8-karsilastirma

İPhone X güvenlik açısından oldukça başarılıdır. Kullanılan yazılımlar biraz daha geliştirildi ve FACE ID sistemi İPhone X modellerinde kullanıldı. FACE ID güvenliği eskisine göre biraz daha arttırdı. Hata oranı 1 milyonda bir olan bu güvenlik sistemi, Apple yazılımcıları tarafından tasarlandı.

Telefonun kilidini kullanıcı haricinde başka bir gücün açmasını engelleyen FACE ID teknik donanım sal yenilikler ile daha da etkin hale getirildi. İPhone X ve 8 arasında önemli diğer bir fark ise, ekran görüntü kalitesidir. İPhone X kamerası ile de oldukça profesyonel çekimler yapılabilmektedir.
Etiketler:

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder