WPA2 Şifreleme Yöntemi Hacklendi!

WPA2 Şifreleme Protokolü Hacklendi!

WPA2 Şifreleme Yöntemi Hacklendi! - Yıllardır Wifi ağları için güvenlik tahtını koruyan WPA2 şifreleme yönteminin açığının bulunduğu yönündeki iddalar internete düştü. Açığın kolay yayılması demek kolay kapatılacağı anlamına gelir.

Dolayısıyla açığın mimarları bunu pek çabuk yayacak değildir, bu yüzden komşunuzun iyi bir bağlantısı yoksa internet korsanlarıyla, yani normal bir internet kullanıcısıysa bu açığa kolay kolay ulaşması mümkün değil, bu yönden içiniz rahat edebilir.

Dikkatli olmanız gereken nokta şu ki bu yöntem direkt olarak şifre kırmaya olanak tanımıyor, sadece şifrenin kırılmasına yardımcı olacak bir açık, durumun böyle olması bile olayın ciddiyetini artırıyor.

Aslında 13 yıllık olan bu şifreleme türünün açığının bugün bulunması güvenliğinin nasıl üst düzey olduğunu bize gösteriyor.

Nasıl bir saldırı yöntemi?
Saldırı yönteminin adı Key Reinstallation Attacks (Krack) saldırı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu adresteki bilgilerden yararlanabilirler www.krackattacks.com

Nasıl Korunuruz?
Bizim tavsiyemiz Modemlerinizdeki filtreleme özelliği ile sadece bağlanacak cihazlarınızın IP adreslerine izin vermeniz, bunun dışında güvenliğiniz için VPN kullanabilirsiniz.

Türkiye`nin En Kararlı Androıd Wifi Hack Arşivi 2018 - Tıkla
Sponsor

Belki Okursun:

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder