Güçlü Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?

Güçlü Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?

Güçlü Bir Şifre Nasıl Oluşturulur? - İnternet, hemen hemen herkesin içinde bulunduğu, gereklilik oluşturan bir alem oldu günümüzde, dolayısıyla insanlar, gerek işlerini gerekse sosyal hayatlarını, İnternet ile entegreli bir şekilde sürdürmeye başladı, ancak sanal aleminde bir güvenlik zafiyeti oluşturduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor, bu yazımda, güvenliğinizi kat ve kat artıracak, Güçlü bir şifre oluşturma adımlarından bahsedeceğim. Çoğu zaman benim bile uymadığım bu adımlar gerçekten önemli.

Şunu hepimiz biliyoruz, aynı şifreyi birçok hesapta kullanıyor veya benzerlerini oluşturuyoruz, bizi yakından tanıyanlar veya yakınlarımızdan topladıkları verileri kullananlar şifre tahmini yapma konusunda amaçlarına çoğu zaman ulaşabilmektedirler, sizde duymuşsunuzdur İnstagram hesabı çalınan birilerini, işte tüm bunların sebebi ihmal edip düşünerek kurmadığımız basit şifreler, bu yazımıza ayıracağınız bir kaç dakikanız sayesinde güçlü bir şifre oluşturma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız.

Güçlü Bir Parola Oluşturma Adımları
 • Karmaşık Karakter İçeren Parolalar Harfler, Rakamlar ve çeşitli karakterlerden oluşan, karmaşık şifreleri tercih edin, aklınızda kalmıyorsa şu yolu izleyin; "a" harfi yerine "@" kullanın, "s" harfi yerine "$" veya "t" harfi yerine"+" kullanabilirsiniz, bu şekilde birçok benzer karakter bulunmakta.
 • Aynı Parolayı Başka Yerlerde Kullanma Sakınmanız gereken durumlardan biride, aynı parolayı birçok hesapta kullanmanız, bu sizin için bir güvenlik zaafiyetidir, eğer bir hesabınızdaki şifre çözülürse, saldırganlar, diğer hesaplarınızda da aynı şifreyi kullanma ihtimaliniz olduğunu tahmin edeceklerdir.
 • Parola Değiştirme Bu adımı bir öneri olarak kabul edebilirsiniz, ayın belirli günlerinde şifrenizi değiştirmek, güvenliğinizi artıracaktır.
 • Parola Yöneticileri Parola yönetici programları, bu konuda size yardımcı olabilir.
 • Giriş Yapma Çeşitleri Bu konuda, sosyal platformlarında aldığı güvenlik önlemleri vardır, birkaç aşamadan oluşan giriş yapma yöntemlerini kullanmanız, yapacağınız en iyi şey, örneğin parola ve şifrenizi girdikten sonra, telefon numaranıza kod gönderterek, girişi onaylama adımı, fazlasıyla güvenlik artıran bir adımdır. 
Umarız bu önlemleri alır ve güvenliğiniz bir üst çitaya taşırsınız, Görüşler için, yorum bırakmayı unutmayın.
Sponsor

Belki Okursun:

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

13 yorum :

 1. Merhaba ben samsung galaxy a3 2017 7.0 nougat sürümünü kullanıyorum fakat sammobile sitesinden 6.0 marshmallow sürümü indirdim odin ile yüklemeyi denedim olmadı izin vermiyor eski sürümü yükleyeme ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bu gibi durumlar için yazdığımız Samsung Storck Rom yükleme makalemize buradan ulaşabilirsiniz...

   https://www.tcybers.net/2017/11/tcybers-yazlm-destek-stock-rom.html

   Sil
 2. Tamam anlıyorum seni kardeşim ama benim demek istediğim odin ile marshmalloe olan sürümü yüklemiyor cihaza fail diyor

  YanıtlaSil
 3. Şuanda nougat yüklü ben marshmallow yüklemek istiyorum ama fail diyor odin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım eski sürüme geri dönmek istiyorsunuz, ancak rom yüklerken bir sorunla karşılaşıyorsunuz, normal koşullarda hata vermemesi gerekiyor, bilgisayarınızda Drıverlarda herhangi bir problem yoksa sorun indirdiğiniz rom dosyasında olabilir.

   Bilgisayar telefonu görse bile bazı yükleme durumları için özel drıverler gerekebilir, bu tur drıver sorunlarını çözmek için buradaki Kıes`i indirin bilgisayarınıza kurun; http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/

   Odin sürümü olarak bu linkteki sürümü kullanın http://androidhost.org/9i8GA

   Birkaç Uyarı:
   -son olarak indirdiğiniz romu kontrol edin
   -gelişmiş ayarlardan oem kilidini açmayı unutmayın
   -drıverları yükledikten sonra en az bir kez bilgisayarınızı yeniden başlatın
   -indirdiğiniz rom dosyasını .zip içerisinden çıkartıp odine öyle tanıtın (dosya formatı tar.md5 olmalı)
   -cihazınızı indirme (download) moduna aldıktan sonra pcye bağlayın
   -odin kullanımına dikkat edin tar.md5 dosyasını Odindeki AP bölümünden importlayın

   Sil
 4. kardeş sana ne kadar teşekkür etsem azdır beni çok büyük bir sıkıntıdan kurtardın ALLAH senden razı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl ben teşekkür ederim ilgi gösterip bu yorumu yazdığınız için :) Sorunu nasıl çözdünüz? hem ben merak ettim hemde nasıl çözdüğünüzü yazarak aynı problemi yaşayan başka ziyaretçilerimize yol göstermiş olursunuz, takipte kalmanız dileğiyle iyi günler.

   Sil
 5. sw rev check fail device 2 binary 1 bu seferde bu hatayı veriyor olmadı yine sevincim kursağımda kaldı :(

  YanıtlaSil
 6. Yeni nesil telefonlarda alt sürüme geçmeye izin vermiyor en son yazılım hamgisi ise onu yüklemek gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak bu konuda kesin konuşamam ancak haklı olabilirsiniz.

   Sil
 7. Merhabalar SuperSU yükledim ben telefona fakat kaldırma imkanım var yani demem o ki cihazı sıfırladığımda gitmesini istemiyorum sistem uygulaması yapmak istiyorum nasıl olabilir kendi içerisindeki ayar kapalı başka yolu var mıdır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu makalemizde ki Lucky Patcher uygulaması ile onu sistem uygulaması yapabilirsiniz (SuperSu ile root işlemini yaptıysanız)

   Makale Linki: https://www.tcybers.net/2017/08/lucky-patcher-yeni-bir-surum-daha.html

   Sil
 8. Google'ye şu şekilde aratın. Android Uygulamaları Sistem Uygulaması Olarak Yüklemek diye ilk karşınıza çıkan sitede es file explorer yani es dosya yöneticisi ile nasıl yapıldığı anlatılmış kolay gelsin.

  YanıtlaSil