Bloggerlar Toplanın!

Bloggerlar Toplanın!

Bloggerlar Toplanın! - Blogger alt yapısını kullanan birçok blog yazarı teknik konularda yardım almak için Google'ı kullanıyor, bazen aradığımızı bulamıyoruz yahut bulduklarımız da bizleri tatmin etmeyebiliyor. Bu tür problemler ile karşılaştığınızda, her türlü teknik bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdan bahsedeceğim sizlere. Blogger Eklentileri!

SEO
SEO (Search Engine Optimization) Yeni blog yazarı dostlarım belki SEO konusunda yeterli araştırmayı yapmamış ve öneminin farkına varmamış olabilirler özet geçecek olursak SEO alanında yapacağınız her çalışma blog sitelerinizin arama motorlarındaki sırasını etkilemektedir. SEO konusunda Blogunuzda neler yapmanız gerektiği konusunda gideceğiniz ilk adres Blogger Eklentileri! Seo konusundaki tüm yazılara bu adresten ulaşabilirsiniz.

CSS ve JavaScript
Blogger sitenizde ziyaretçilerinizin etkileşimlerine göre çeşitli eklentiler ve kurulumlar kullanırsınız , ihtiyacınız olan birçok eklentinin yeni nesil versiyonları Blogger Eklentilerinde CSS eklentilerine buradan JavaScript eklentilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Temalar
Tabi ki blog sitelerimizin en önemli noktalarından biride Temalarıdır , şu andaki temamızın mimarı olan Blogger Eklentilerinin tema konusunda ne kadar başarılı olduğunu anlatmama bile gerek yok. Blogger Eklentileri düzenlediği temaları sitesinde paylaşmakta hemen buraya tıklayarak sizde tasarım zevkinize uygun yeni nesil temalardan birini seçebilirsiniz.

Widget'ler
Blog sitelerinizde kullanabileceğiniz yeni nesil harika widget'ler Blogger Eklentileri'nde hemen buraya tıklayarak Widget Tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Blogger İpuçları
Blog yazarı dostlarım her şey kod değil, İyi Bir Blog Yazısı Nasıl Olmalı? Başlıklar Nasıl Oluşturulmalı? Zengin İçerik Fikirleri? gibi onlarca soruya en doğru cevapları bulmadan iyi bir blog yazarı olamazsınız Blogger Eklentileri platformu sayesinde bu ve bunun gibi onlarca soruya en doğru cevapları bulacağınıza kefilim, Hemen buraya tıklayarak Blogger İpuçlarına ulaşabilirsiniz.

Web Araçları
Aşağıdaki araçlar işinize çok yarayacak;
  • HTML Dönüştürücü, Adsense reklamlarını yazı içine koymak için kullanacağınız en geniş özellikli ara.
  • Renk Seçici, Renk seçimi yapmanızı ve beğendiğiniz rengin kodunu almanızı sağlayan araç.
  • CSS Sıkıştırma, Sitenizin hızlı çalışabilmesi için css kodlarınızdaki gereksiz boşluk ve karakterleri kaldırmanıza yardımcı olan çok kullanışlı bir araç.
  • Fontawesome, Fontawesome en geniş çaplı icon platformudur bu araç sayesinde seçtiğiniz iconların css kodlarını alabilirsiniz.
  • HTML Sözlük, HTML öğrenmek isteyen arkadaşların kesinlikle uğraması gereken bir sözlük her bir komutun ayrı ayrı ne işe yaradığına en sade şekilde bu sözlük sayesinde ulaşabilirsiniz.
Tüm bu araçların Blogger tabanlı bir siteyle entegreli çalışması Türkiye'de nadir rastlanacak bir durumdur, Blogger Eklentileri projesinin ne kadar kaliteli bir proje olduğu ortada.
Etiketler:

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

3 yorum :