Akıllı Cihazlarda HDMI Desteği

Akıllı Cihazlarda HDMI Desteği - Mobil Donanım

Akıllı Cihazlarda HDMI Desteği - Mobil DonanımHDMI (High Definition Multimedia İnterface) ses ve görüntüleri sıkıştırılmadan dijital ortama aktarmak için kullanılan gelişmiş bir arabirimdir. Akıllı cihazların ekranlarını HDMI sayesinde LCD televizyon Projeksiyonlar veya bilgisayarlara aktarmaya yarayan görüntü aktarma kabloları yardımıyla yapılır. Bir önceki yazımızda mini projeksiyonları tanıtmıştık o projeksiyonlara bu sistem sayesinde görüntü aktarabilirsiniz  Mini Projeksiyonlar
Gelelim Asıl Konuya HDMI nasıl bağlanır? e-ticaret sitelerinde bulunan ara kabloları sayesinde bu işlemi yapacağız nasıl yapılacağını bu konuda yazacağımız diğer bir makalede anlatacağız ancak değinmek istediğimiz asıl konu Bunun mantığı ne? Yukarıda gördüğünüz Micro HDMI kablosu akıllı cihazlar için üretilmiştir. Fabrika çıkışı HDMI desteği olan cihazlar bunu direkt olarak kullanabilirler olmayan cihazlar için ayrı yazı yazmayı düşünüyoruz. Mantığı şudur bir bilgisayar ekranını nasıl projeksiyonla duvara yansıtıyorsak aynı mantığın sadece kablo değiştirilmiş haliyle akıllı cihazımızı duvara veya ekrana yansıtıyoruz. Ancak şunu hatırlatalım Projeksiyon portlarından enerji alınabildiği için herhangi bir otg sistemi kurmaya gerek yoktur cihazda HDMI yazılımı olsa bile yeterlidir kablosuzda aktarım mümkündür. DLNA desteği olan cihazlar kablosuz aktarım yapabilirler. DLNA Sistemi Nedir?
Sponsor

Belki Okursun:

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder