Turkcell Ani Bağlantı Hatasına Çözüm

Turkcell Ani Bağlantı Hatasına Çözüm

Turkcell Ani Bağlantı Hatasına Çözüm - Mobil cihazlarımız üzerinden bedava internete girerken bazı durumlarda , (başınıza geldi mi bilmiyorum ama birçok kişinin başına geldiğini düşünüyorum) , bağlantılarımız zaman aşımına uğrayarak bloke oluyor bu ne demek diyeceksiniz , dostlarım şu anlama geliyor cihazınızda kullandığınız bedava internet yöntemleri aniden çalışmamaya başlıyor buna OpenVPN , Psiphon , KPN , HTTP Enjektor , Handlerler , eProxy vb birçok uygulama dahildir. Bu yöntemler aniden bağlantı hataları verirler yani zaman aşımına uğrarlar bu yazımızda bu hataların iki yollu çözümünden bahsedeceğiz.

Biraz hatanın oluşumundan bahsedelim tam Vpn ye bağlanacağınız sırada değişik hatalar almaya başlıyorsanız mesela OpenVPN de veri gönderiyor ancak alamıyorsanız zaman aşımı hatasıyla karşı karşıya kaldığınız anlamına gelir (Sadece bu değil bu türde birçok örnek çıkabiliyor) yapmanız gereken iki çözüm yöntemi vardır.

1. Çözüm
Basit ama çok yararlı bir çözümdür yapmanız gereken mobil veriyi kapatmanızın ardından cihazınızı uçak moduna almak ve birkaç saniye sonra uçak modundan çıkararak tekrar mobil veriyi açıp bağlanmayı denemek , bu yöntem büyük ihtimal hatanızı çözecektir ama oldu da hata giderilmediyse ikinci çözüm yolunu deneyiniz.

2. Çözüm
İkinci çözüm yolumuz ise veri kullanımını sıfırlayıp cihazınızı yeniden başlatmanızdır.

3. Çözüm
Bu son çözüm yolumuzda etkili olmaktadır ilk önce cihazımızı 2G ye alıp hangi vpn programını kullanıyorsak ona bağlanıyoruz bağlanmasının ardından bağlantıyı kesip tekrar 3G ye alıyor ve yine vpn mizi bağlıyoruz.

2G ye almak için cihazınızın Ayarlar/Hücresel Ağlar içerisindeki Tercih edilen ağ Türü seçeneğine tıklayın GSM yazan 2G WCDMA ise 3G dir önce GSM yapıp bağlanın sonra bağlantıyı kesip tekrar WCDMA yapın ve tekrar bağlanın. 4G kullanan arkadaşlarda aynı şekilde önce GSM son 4G yapsınlar

Bu ve benzeri hatalar ile ilgili çözüm yöntemlerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız problem varsa bunu bize yorum yaparak bildirebilirisiniz.
Etiketler:

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

5 yorum :

 1. 2 farklı yöntemi de denedim fakat aynı sorun devam ediyor. Bunun sabit bir çözümü yokmu ¿?

  YanıtlaSil
 2. kardesim ucak moduna 3-4 defa al cozuluyor

  YanıtlaSil
 3. vlla hiç biri işe yaramadı internetsiz kaldım

  YanıtlaSil
 4. şimdilik tek çare bunlar ancak çalışmalarımızın sürdüğünden emin olabilirsiniz takipte kalın

  YanıtlaSil