İlk Bedava İnternet Yöntemleri

İlk Bedava İnternet Yöntemleri

İlk Bedava İnternet Yöntemleri - Bedava internet kavramı Türkiye'de ister istemez bir kitle oluşturdu. Bunu kimse inkar edemez , ne kadar belli olmuyor gibi gözüksede gsm şirketlerini aylık 5-6 TB (Terabyte) İnternet zararına uğratacak kadar da bellidir.(bu bir gerçek) Yakın çevremde telefon veya bilgisayar üzerinden bedava internet'e girdiğimi söylediğimde insanlar üstüme gülüyor :D ben bu durumdan tabiki rahatsız olmuyorum bende onlara gülüyorum. Bu yazımızda Türkiye'deki ilk Bedava İnternet adımlarını ve yöntemlerini açıklayacağız.

Java Ve Symbian da Bedava İnternet
Yıl 2010 Android telefonlar daha kimsenin elinde dolaşmıyor (Nokia batmamış anlayacağınız) c6 lar elimizde Symbian veya Java sistemli cihazlar , dosya formatları .jar veya .sis  , opera mini , youtube handler programları ile bedava internete giriyorduk handlerleri cihazlarımıza yükleyip bu ayarları yapardık 


TURKCELL : 

Proxy Typ : HTTP 
Proxy Server : m.gncplay.com


VODAFONE

Proxy Type : HTTP 
Proxy Server: live.vodafone.com.server4.operamini.com2011 de Android 2.3.6 yüklü sistemler yeni yeni yayılmaya başladı ilk bedava internet programı Opera Mini Handler yani java sistemdeki araçları Android e entegre ettik o günlerde ki kaynağımız dwtricks'dir adamlar hertürlü handleri yapardı Dzebb Handler halen daha aktiftir (Kullandığınız Psiphon Handlerde Onların Eseridir) 

Arada bir kapanan Opera Mini ayarına en alternatif yöntem m.t-market.com hostuna tarayıcı üzerinden bir yanıltma yöntemi ile google ye girmekti. 

"Yukarıda atlamışım en eski yöntem aslında link yöntemiydi java 6300 cihazlardan bir takım kodlardan oluşan server linklerine tıklayarak googleye giriliyordu"

Sonradan sırasıyla piyasaya kazandırılan Bedava İnternet araçları Qpython Scriptleri , OpenVPN, YourFreedom , DroidVPN , FinchVPN , TroidVPN , Eproxy , Http Enjektor , Psiphon , KPN Tunnel.

Soru ve Görüşler İçin Yorum Kısmını Kullanabilirsiniz.
Etiketler:

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

1 yorum :

  1. merhaba.bedava interneti kesfedeli yaklasik 3 ay oluyor.ve modern yontemlerin hemem hepsini kullnadim.ama merak ettigim bi konu var nasil oluyor.uzumunu ye bagini sorma diyenler oldu bende icimden bana balik vermeyi keserlerse ben nasil tutacagim.yani mantigini anlamaya calisiyorum bir suru terim var bu konuda bama yardimci olabilrmisiniz.daha kolay iletisime gecebilecegim facebook gibi grubunuzdaki adminlerden biri yaddimci olabilirmi.(meragimin bi sebebide yazilim muhendisi olmak yalizim aciklari falan:))

    YanıtlaSil