Arkaplanda Çalışan Ugulamaları Durdurma

Arkaplanda Çalışan Ugulamaları Durdurma

Arkaplanda Çalışan Ugulamaları Durdurma - Android cihazlardaki uygulamaların bir çoğu geliştiricileri tarafından belirli aralıklarla kendilerini arka planda çalıştıracak şekilde ayarlanmıştır. Siz Android cihazınızı o an kullanmasanız bile uygulama arka planda çalışarak işlemci ve ram’i kullanır ve pilinizin daha hızlı tüketilmesine yol açar.Bu durumu önlemek için Greenify'i kullanmanızı tavsiye ediyoruz

Arkaplanda Çalışan Ugulamaları Durdurma

Root yetkisi olan bir çok kullanıcı arkaplanda çalışan uygulamaları kapatmak için Task Killer uygulaması kullanır. Task Killer uygulamaları belirli aralıklarla çalışan uygulamaları kapatarak ram üzerindeki yükü azaltır. Kullanıcılar Task Killer uygulamalarını kurtarıcı olarak görür ama bu uygulamalar çok faydalı değildir çünkü kapatılan her uygulama tekrar çalışmak için daha fazla işlemci ve Ram’a yüklenir.
Ne işe yarar:
Greenify uygulaması  Android cihazınızda yüklü olan ve çalışan uygulamaları listeliyor ve sizin seçtiğiniz uygulamaları  kullanmıyorken dondurarak arka planda çalışmasını engelliyor. Siz ne zaman engellediğiniz  uygulamayı tekrar başlatırsanız o zaman uygulamayı tekrar çözerek normal bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Greenify, Titanium Backup gibi kalıcı bir dondurma işlemi yapmıyor.Ayrıca uygulamayı widget ile de kolayca çalıştırabilirsiniz. İki tane widget'i vardır birisi açık olan uygulamaları kapatır diğeri ise hem uygulamaları kapatır hem de ekranı kapatır. 

Uygulamanın iki farklı çalışma tipi vardır Rootlu veya Rootsuz. Uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı açın ve sağ üstteki “+” işeretine basın. Size cihazınızda arka planda çalışan, uyku modunda çalışmaya devam eden ve cihazda yüklü olan uygulamaları listeleyecek. Buradan durdurmak istediğiniz uygulamaları seçin ve "√" işaretine basın hepsi bu kadar. Veya direk uygulamayı açtıktan sonra "💤" işaretine tıklayabilirsiniz.Artık Greenify bu uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyecek.

BakınızMega İle İndir
Sponsor

Belki Okursun:

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder