Güncel Fatih Ağına Bağlanma Yöntemi

Güncel Fatih Ağına Bağlanma Yöntemi

Güncel Fatih Ağına Bağlanma Yöntemi Değerli TCybers Okurları sizlere bu yazımızda okullarda bulunan Fatih Ağına bağlanmayı anlatacağız, birçok okulumuzda Fatih projesi kapsamında bilgisayarların ve akıllı tahtaların çalışabilmesi için internet bulunmaktadır, öğrenciler ise bu internetlere bağlanmayı başarmış olup kendi internetleri gibi kullanmaktadırlar, ancak yapamayan veya bilgisi yetersiz olan dostlarımız olduğunu biliyoruz bu makaleyi onlara rehber olması amacıyla yazıyorum.

GüncelFatih Ağına Bağlanma Yöntemi 2018 -2019 (Androıd-IOS)
 1. İlk olarak telefonumuzdan Fatih Ağına bağlanıyoruz. fatih Ağının şifresi: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 2. Bağlana bastıktan sonra işlemimiz bitmiyor
 3. İlk önce Milli Eğitim Bakanlığının kendi tabletleri için hazırladığı sertifikayı telefonumuza yüklüyoruz.
 4. Eğer yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz şifre hatalı ise, alttaki diğer alternatifleri deneyerek mutlaka sonuca ulaşabilirsiniz.

Ağ adı : F@tih (bu hep sabit)
 • Şifre : F@M2015i#Eb23TC
 • Şifre : f1@2t34ih5
 • Şifre : Fatih.1234
 • Şifre :  34i3s0t00
 • Şifre : verdijm@n1453

Şimdi sertifika olayına geri dönelim, aşağıdaki linkten sertifika dosyamızı indiriyoruz, daha sonra Es Dosya Yöneticisi gibi bir dosya yöneticisinden sertifikayı açıp telefonumuza kaydediyoruz.

Eğer Es Dosya yöneticisinde bu şekilde gelmezse telefonumuzdan  Ayarlar- Güvenlik-Depolama biriminden yükleye basıyoruz. Sertifikamızı bulduktan sonra yüklüyoruz. İşimizi bitirmemize çok az kaldı. İnternette problem yaşamamak için bir vpn uygulamasına ihtiyacımız var. Psiphon 82 yada Avira Phantom Vpn işimizi görür.

İşlemlerimizi yaptığımıza göre artık rahatça internete girebiliriz.
Sponsor

Belki Okursun:

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

1 yorum :

 1. Kardeş bu sertifikayı kaydederken vpn ve uygulamalar diye bi secenek ve kablosuz diye bir secenek var hangisini seçeceğiz

  YanıtlaSil