Sosyal Medya Örgütleri Hakkında Uyarı - Sosyal Makale

TCybers.net olarak siz değerli ziyaretçilerimize sürekli oyun, uygulama,bedava internet vb. tarzında paylaşımlar yapıyorduk genellikle. Ama bugün daha farklı bir makaleye yer vereceğiz sitemizde.

Günümüzde halkın üzerinde oynanan oyunları hepimiz görüyoruz. Örnek olarak; bir takım kansızlar , yüreksizler

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal mecralarda halkın yoğun olduğu yerlerde Sahte hesaplar açarak halkı devlete karşı kışkırtmaya,  örgütlemeye yönelik yalanlar ve iftiralar atıyorlar.


Daha bariz bir şekilde soyutlayacak  olursam. Sahte Facebook hesapları ile büyük sayfaların paylaştığı içeriklerin altına  halkı kışkırtmaya yönelik yorumlar yazıyorlar. Tabi bunu gören kullanıcılar ya galeyana gelip hak veriyor ya da hak vermeyip sövüyor bu şekilde iki tarafın birbirine girdiğini görüyoruz. Sonra o tartışmayı başlatan aradan kayboluyor ve olan milletini seven iki gruba oluyor. Milleti bölerek  Din , ırk ve meshep farklarının olduğu ,hergun kötüleşen bir Türkiye istiyorlar. Ülkemizin gelişmesi bunlara batıyor. Batanlarda buradan değil Okyanusların ötesinden konuşuyorlar. (İçimizde de yok değiller hani) Uyanık olalım.


Günümüzün çağı iletişim ve teknoloji çağıdır. Eskiden savaşlar kılıçlarla, oklarla yapılırdı, sonra silahla bombayla yapılmaya başlandı. Günümüzde ise artık savaşlar siber saldırılar ile yapılıyor, aslen sosyal medya üzerinden yapılan algıcılıkta bir siber saldırıdır , İnanmamanız olası. Siber savaşlar ülkemizde son zamanlarda oldukça artmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan elektrik kesintisin sebebinin siber saldırı olabileceği iddaa edildi. Öyle olsun veya olmasın herhangi bir siber saldırıda elektrikleriniz kesilse ve 1 hafta gelmese ne yapardınız? Yada havada uçuşan Türk jetlerinin sistemi bir anda Hacklense kendi askerlerini bombalasa ne yapardık? daha fazla örnek vermek ve düşünmek istemiyorum. Ama umarım anlamışsınızdır.

Şimdi konuyu yavaşça kapatırken sizlere bu olanlara karşı susup kale almamak dışında yapmanız gereken en önemli şeyden bahsetmek istiyorum. Siber Suçlarla Mücadele eden bir takım kurumlara kendini terör örgütü destekçisi olarak tanıtan, devletin aleyhinde atıp tutanın, halkı örgütlemeye çalışanların bağlantı adresini ve ekran fotoğrafını alarak ilgili adreslere mail atmanızı önemle rica ederiz. Bu herkesin vatani görevidir. Askerimize polisimize oturduğumuz yerden de destek olabiliriz. Ülkenin kanayan yarasına tuz dökmek isteyenlere meydanları bırakmayalım..


ŞİKAYETTE BULUNABİLECEĞİNİZ BAZI ADRESLER:1)siber@egm.gov.tr

2)siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr
3)siber.ankara@egm.gov.tr
4)siber.istanbul@egm.gov.tr

Adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirebilirsiniz.

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder