Hit ve Doğruluk - Sosyal Makale


Değerli okurlar sürekli internet'de takılan , siteden siteye akan veya websitesi sahibi biriyseniz bu yazımı kesinlikle okumanızı tavsiye ederek girişimi yapıyorum.


İnternet aleminin ne kadar büyük bir bilgi kaynağı olduğu tartışmasız bir gerçektir. Ancak şunuda unutmamak gerekir; hiçbir kimse gerek sanal alemde gerekse gerçek hayatta babasının hayrına iş yapmaz :D , baba hayrına yapılan birşeye de iş denmez çünkü o hayra girer ;) neyse konumuzdan fazla uzaklaşmadan mantıklı bir yer ile bağlantı kuralım , İnternet aleminde yapılan her işin birer karşılığı vardır bu illa da ücret olacak diye bir kaide yok , .mesela makale yazmaktan zevk alan biri aldığı bu zevk karşılığında makale yazar , anlatmak istediğim mutlaka bir karşılığı vardır yapılan herşeyin, benim bu yazımda üzerinde duracağım asıl konu yaptığımız işin karşılığını hak ediyormuyuz?

Mesela bir websitesinin temel gelir kaynağı nedir? reklamlardır , bana göre birçok website yaptığı işin karşılığını hak etmiyor neden diyecek olursanız şöyle; SEO optimizasyonu sayesinde birçok site yüksek hitlere kavuşturulabiliyor , bu konuda uzmanlaşmış onlarca insan var , 5-6 satır yazı + resimlerden oluşan 400 tane makale bulunduran bu siteler yüksek hitlere sahip , tasarımı düşük , tabiri caizse kullanıcı düşmanı , daha çok amaçları kurucuya gelir kaynağı olmak , bu siteler günümüzde fazlasıyla bulunuyor ve her geçen günde artış gösteriyor.


Ziyaretçiler bu sitelere zorunlu ihtiyacı varsa giriyor , aslında bunu şöyle bir benzetmeyle anlatabiliriz , Özen verilerek , düzenli araştırma ve analiz yapılarak üretilen bir yazının maximum üretim süresi 4-5 saati bulabilir , bunun tam tersi kısa , araştırma yapılmadan , analiz edilmeden yazılan bir yazıdan 4 saatte en az 25 tane yazarsınız ne oldu bu adam sizinle aynı sürede sizden 25 tane fazla yazı yazdı , arama motorlarının örümcek (Siteleri indexleyerek aramalarda sonuçlayan) yazılımları tabiki bu websitesine öncelik verecektir.


Sakın beni yanlış anlamayın , Eğer dürüst birisi olduğunuzu düşünüyorsanız bu tüm anlattıklarımın hiçbir önemi yok aslında

Çünkü siz işinize önem verirseniz , oda size önem verir. Ben tüm bunları geride bırakarak şu anda bu yazıyı okuyan kitleye daha çok önem veriyorum


Neden burdasın? bence bu site senin hoşuna gidiyor , o yüzden yayınlanan  birçok makaleyi okuyorsun. İşte anlatmak istediğim tamda bu , bizim fazla hite ihtiyacımız yok bizim sağlam hite ihtiyacımız var , bizim siteye girip işini bitirdikten sonra kaçan değil , diğer yazılarada göz atan sağlam insanlara ihtiyacımız var.


Şu cümleye kadar hiç düşündünüz mü ? ben bu yazıyı neden okuyorum ? yada bu adamlar diğer rakipleri gibi neden kısa yazılar yazıp iki resim koyup , linkleride kısaltıp bizleri çileye sokan yazılar yazmıyor diye ?

Neden Biliyormusunuz? Çünkü biz kuru kuruya sağlam takipçi beklemiyoruz , sizleri gerçekten hak etmek için çabalıyoruz bunun emeğindeyiz. Bu yazı belki bu ayın sonunda 800-900 hadi bilemedim 1000 okunma alacak ama bu okuyucu inanın bana 10.000 seyrek okuyucudan daha iyidir çünkü bu bin kişi her seferinde gelip yazıyı okuyacak kişilerdir , ve emin olun emek verilmiş bir işin bilincinde olan doğru insanlardır.

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

1 yorum :

  1. Şimdi bu makalenin de nitelikli sayılabilmesi için en azından imla kurallarına uyarak yazmış olman gerekmiyor muydu ?

    YanıtlaSil