Bedava İnternet Günah Mıdır? - Sosyal Makale

Bedava İnternet kullanırken vicdanını rahatlatmak için kendine neden uyduranlar varmı aranızda? ben yapıyorum bunu itiraf etmeliyim sebep diye dayandırdığım bir cümleyi sizinle paylaşmak istiyorum "Faturalı hatta cihaz aldık her ay 80TL ödeyecektik güya ,  sonra 120TL ödemeye başladık " ya arkadaşım insanları kandırmaya lüzum yok cebine iki üç kuruş fazla para girecek diye bunu neden yapıyorsun ? hadi beni geçtim size şöyle bir soyutlama yapayım maddi durumu iyi olmayan aileler modern yaşamdan çocukları geri kalmasın , kimseye karşı ezilmesin diye bir hata yapıyor gidiyor bu şekilde cihaz alıyor ve bu insanlar resmen soyuluyor , bu benim geçerli sebebim eminim sizinde kendinizce geçerli sebepleriniz vardır. Tabi bunlar bir yana doğru birşey değil eminim herkes bunun bilincinde , ama şöylede birşey var , sanki çok günahsız kullarız da bedava internete haram deyip kullanmayacağız , bunu söyleyen biri günahsız mı sanıyorsunuz , neyse gelmek istediğim asıl yer şurası sitemizde bir yazar tarafından "Link.TL Günde 20 TL Kazanma" diye bir makale atılmış bu makale'nin altına yapılan bir yorum aynen şöyle "Ya abi sahtekarlığa girer" , sanki Bedava İnternet çok doğru bir mesele bu sahtekarlığa girecek , yani sahtekarlık değildir demiyorum ancak .


Arkadaşın bakış açısı o kadar farklı ki bunu göremiyor , değerli okurlarım bu konu hakkında kim ne derse desin aslında herşey sizin vicdanınızda bitiyor , eğer yanlış ve doğruyu birbirinden ayırt edebiliyorsanız bu sizin olgunluğunuzdandır , geçtiğimiz günlerde birkaç universite öğrencisinden aldığım mesaj aynen şu şekilde "Üniversite okuyorum , ailemin durumu biraz kötü sizin yazılarınızda anlattığınız yöntemler sayesinde internet'den ders dinliyorum  çok teşekkür ediyorum sizlere" yani bunu duyda mutlu olma :) sayenizde birileri bilgiye ulaşıyor , zaten bilgiye ulaşmak için para vermemiz gerekmemeli bence! birçok ülkede internet bedava ancak ülkemizde 4.5G teknolojisi gelmesine rağmen kimse kullanmıyor , çünkü verdiği para , aldığı veri buna değmiyor , olay aynen bu aslında.

Biz bir yandan da GSM operatörlerine iyilik yapıyoruz aslında , nasıl ? diyeceksiniz , bu kadar açığı apaçıkça paylaşıyoruz bi zahmet kapatsın demi :D yazılımcıları açık bulamıyorsa bu bizim sorunumuz mu? 

Neyse dostlar biraz daha öz eleştiri yaptığımın farkındayım bunlar benim görüşlerim tabiki herkesin görüşü aynı olacak diye birşey yok ben saygı duyarım sizde görüşlerinizi yorum kısmından ifade edebilirsiniz.

"Unutmayın , Herşey Sizde Biter"

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

2 yorum :

  1. Bas bas bagirmamiza ragmen tek turkcell kapatiyor. Turkcelli degilim fakat en cok acik turkcell de mevcut.

    YanıtlaSil