Halkın Yazılımcı Anlayışı - Sosyal Makale

Sen Yazılımcısın Yaparsın Bu İşi, Bir Baksan Halledersin Ya , Bu İş Tam Sana Göre , Şu Facebook Hesabını Alman Lazım , Gmail Alabilirmisin Bi Hesap Varda ? Vatandaşımız tarafından yazılımcı , webmaster yada bu işlerle haşır neşir olan kişilere yıllardır sorulan binlerce sorudan bir kaçı sadece. Halk demek bir bakıma yanlış aslında çünkü halk deyince bunun içerisine yaşlı , yetişkin , genç , çocuk gibi toplumun her kesiminden insan giriyor. Bu soruları daha çok soranlar genç kesim içinden çıkmaktadır. Forumlarda , sosyal medya gruplarında takılan  genç-ergen arkadaşlar bu soruları devamlı sormaktadır.


Aslında bu anlayışın temeli milletimizde bulunan macera arayışıdır. (matrixciler :D) böyle herşeyde bir adrenalin bir macera bir illegallik ararlar en çok sevdikleri şey ise bedava olana konmaktır. Emek vermeden birşeyler ellerine gelsin isterler ama bu yanlış bir düşüncedir zamanla anlaşılır. (Anlarlar)

Bu şahıslar birer yazılımcı olsaydılar  bunları hiç sormazlardı seviyeleri o kadar düşük olmazdı çünkü , bir yazılımcının bunlardan çok daha yararlı ve eğlenceli işlerle uğraştığını anlar , bu soruların anlamsızlığını görürlerdi.


Peki Bir Yazılımcı Ne Bilir? Ne Yapar?

"Yazılımcı" kavramına farklı açılardan bakacak olursak birçok alanı bulunmaktadır. Örnek web sitesi kodlamak için kullanılan programlama dilleri html - html2 - css bilgileride birini yazılımcı yapar , php bilen birinide yazılımcı yapar , mobil uygulama geliştirmek için java bilen birinide yazılımcı yapar , masaüstü program geliştirmek için c# , c++ gibi dilleri bilen birinide yazılımcı yapar , yani bu bilgiye göre değişen bir kavramdır.

Gençlerimiz bu konuda gerekli merakı duymayıp araştırma yapmadığı için doğru bilgiye ulaşamayıp sonucunda bu tür çelişkili , gereksiz muhabbetlerin temellerini atmaktadır.

Etiketler:

Yazar

Sanal Dünya`ya dair aklınıza gelecek birçok konuda bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyoruz, yazmamızdaki başlıca amacımız, okuyucumuzu sıkmadan, sitemizde geçirdiği zamanı, en verimli şekilde geçirmesini sağlamak.

İlgili Başlıklar

Önceki
Önceki yayın
Sonraki
Sonraki yayın

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder